Спутниковые и телевизионные новости




Вход пользователей
Логин:
Пароль:
Объявления!
Ссылки


Спутниковое ТВ и многое другое
Главная » Статьи » Многое в сети онлайн


Методи ароматизації кави: натуральні і штучні способи

Тільки тим, хто не особливо знайомий зі світом кави, може здаватися, що всі сорти та види – на один смак. Насправді цей напій дуже багатогранний. Він може бути ніжним та інтенсивним, насиченим та м'яким. А щоб ще більше збільшити різноманітність смаків та ароматів, його ароматизують.

 

Ароматизатори

Кава В Зернах Зі Смаком Ірландський КремАроматичні речовини, що застосовуються для кави, умовно поділяються на дві категорії.

 

  1. Природні.
  2. Штучні.

 

У першу з них входять різні прянощі та спеції. Це може бути, наприклад, кориця, гвоздика та кардамон. В основному вони додаються до меленої кави перед варінням, але можуть і підмішуватися до зерна під час обсмажування. Слід зазначити, що у промисловому виробництві такі методи не використовуються, в основному через економічні міркування. Але додавати спеції цілком можна в домашніх умовах, виходячи з власних смакових уподобань.

 

Ароматизована кава в основному виробляється із застосуванням спеціальних хімічних компонентів. Слова «хімія» тут побоюватися не варто, оскільки йдеться про нешкідливі для людського організму інгредієнти, створені для потреб харчової промисловості.

 

Способи ароматизації

 

Технологій збагачення смаку та надання напою інших ароматичних відтінків існує декілька. Одна з найпоширеніших – обробка пакунків. Вона передбачає нанесення діючої речовини на внутрішню частину пакунку, після чого вона заповнюється кавою. Під час зберігання у герметично закритій тарі вона поступово просочується відповідним ароматом.

 

Також є метод, за яким обробляються зерна. Це робиться перед фасуванням. Додатковою перевагою цього способу є те, що крім нового аромату з'являються й окремі нотки післясмаку. Приблизно так само виконується і обробка меленої кави. Її розміщують прямо в ароматичному розчині або обробляють насиченою парою.

 

Кава В Зернах Зі Смаком ВишняОднією з новинок у цьому напрямку є оснащення кавомашини спеціальними фільтрами для ароматизації. У багатьох кав'ярнях використовуються сиропи та порошкові прянощі.

Існує і технологія ферментації із лактобактеріями. Пектиновий шар зерен спеціально руйнується бактеріями та дріжджовими речовинами, через що змінюються смакові якості напою. Наприклад, може вийти смак міцного алкоголю. Додавання мікроорганізмів і процес проходить під суворим технологічним контролем.

Важко визначити який із цих способів найкращий. Адже все залежить від професіоналізму технолога та якості ароматизаторів. Важливо, щоб запах ароматизатора не перебивав природний кавовий аромат. Якщо ви все ж таки придбали такий продукт і він вам не сподобався, можна розбавити його звичайною кавою, щоб послабити запах.

 

 

Популярні види ароматів

Кава В Зернах Зі Смаком Лісовий ГоріхЗараз на ринку представлений величезний вибір різноманітних ароматичних добавок. Усі вони поділяються на кілька основних тематик:

  • натуральна (цитрусові, фрукти, горіхи);
  • солодощі та десерти (шоколад, карамель, Тірамісу);
  • спеції (ваніль, м'ята, кориця);
  • алкоголь (лікер, ром, віскі).

 

Слід розуміти, що сама собою ароматизація на смак напою не впливає. Хіба що в деяких випадках можна відзначити зменшення гіркуватості або кислинки. Наприклад, такі властивості має аромат апельсина в шоколаді. У ньому відчувається яскрава інтенсивність апельсина та ненав'язливий смак шоколаду. Такий напій добре підійде тим, хто віддає перевагу не надто різкій каві.

 

Зазвичай вміст ароматичних компонентів не перевищує 3%. Якщо цей відсоток перевищено – значить перед вами, швидше за все, підробка. Розпізнати її можна за зайвою олійністю на поверхні зерен. Іноді таким чином недобросовісні виробники маскують неякісну сировину. Тому потрібно обов'язково звертати увагу на склад та статус бренду.

Категория: Многое в сети онлайн | Добавил: Admin4ik (27.06.2023)
Просмотров: 115 | Рейтинг: 0.0/0


Поиск по сайту
Мы всегда рядом

Наш опрос
От куда Вы ?
Всего ответов: 2562
Статистика

Онлайн всего: 18
Гостей: 18
Пользователей: 0
Яндекс.Метрика